يکشنبه ، 27 آبان ، 1397
اخبار و رویدادها

ده نکته در خصوص خرید فضای تجاری

اگر شما در حال فکر کردن در مورد خرید فضای تجاری هستید، نکات زیر می تواند شما را جهت بررسی خرید فضای تجاری کمک کند

يکشنبه 09 آذر 1393/تعداد بازدید (1915)

امتیاز دهید :
5.0

1-      خرید املاک تجاری، موجب به حداکثر رساندن ارزش سرمایه گذاری میگردد. ولیکن نقطه خطر اولیه در این مورد اطمینان از فروشنده، و خصوصیات جغرافیایی و اقتصادی فضای تجاری می باشد. لذا در صورت دسترسی به فروشنده مطمئن و فضای تجاری با موقیعت جغرافیایی و اقتصادی مناسب، خرید فضای تجاری در وهله اول می تواند یکی از بهترین موقیعت های سرمایه گذاری باشد.

2-      یکی از مشکلات خرید املاک تجاری، کاهش نقدینگی و شاید کمبود بودجه لازم جهت راه اندازی کسب و کار می باشد. اما در صورتی که شما بتوانید درصد قابل توجهی از فضای تجاری به صورت اقساط بلند مدت پرداخت نمایید، میزان نقدینگی زیادی برای شما جهت راه اندازی کسب و کار باقی می ماند و  شما می توانید اقساط خرید را با کمک فعالیت اقتصادی در ملک مذکور و یا اجاره ملک خود پرداخت نمایید.

3-      شما به عنوان مالک یک کسب و کار، به احتمال زیاد کارشناس املاک تجاری نیستید. به همین دلیل می توانید شرایط خود را با کارشناسان فروش این امر مطرح کنید و بدون شک، کارشناسان با توجه به شرایط شما و بازار، بهترین زمان و مکان را جهت خرید به شما پیشنهاد خواهند داد.

4-      پارکینگ و دسترسی مناسب به بازار هدف مشتری یکی از مهم ترین شرایط خرید فضای تجاری در جوامع امروزی می باشد. پس حتما جهت انتخاب فضای تجاری مناسب این موارد را نیز در نظر بگیرید.

5-      با توجه به کسب و کار مورد نظر خود، متراژ فضای مورد استفاده را انتخاب کنید. یک فضای بزرگ و خالی از تجهیزات همانقدر میتواند به فعالیت شما ضربه وارد کند که فضای شلوغ و عدم فضای کافی جهت تردد مشتری به کسب و کار شما ضربه وارد میکند.

6-      با توجه به اینکه امروزه مردم جهت خرید لوازم مورد نیاز خود به مجتمع ها مراجعه میکنند، از هم صنف بودن با فضاهای تجاری همسایه خود هراسی نداشته باشید و این نه تنها تهدیدی به حساب نمیایید بلکه خود فرصتی  بسیار مناسب جهت کسب و کار بهتر و رونق بیشتر است.

7-      خرید فضای تجاری، حضور همیشگی  شما در آن مکان را تضمین میکند و دیگر مشکلاتی از قبیل تمدید اجاره و افزایش بهای اجاره نخواهید داشت. همچنین حضور همیشگی شما در یک فضای مشخص موجب جذب مشتری و وفادارسازی مشتریان قبلی میشود.

8-       فضاهایی که به صورت مجتمع می باشند در فصل های سرما و گرما می توانند محیطی بسیار مناسبت از فضاهای کنار خیابان جهت بازدید مشتریان و خرید باشند.

9-      امنیت نگهداری ملک تجاری شما یکی از مهم ترین عوامل جهت حفظ سرمایه شما می باشد. فضاهایی که موارد امنیتی در آن رعایت شده و دارای نگهبان و سیستم های امنیتی می باشد قطعناً در اولویت قرار دارند.

10-  در صورتیکه شما مالک یه برند معروف تجاری نیستید، حضور برندهای معروف تجاری ، هایپر ، رستوران و حتی فضای بازی کودکان در نزدیکی شما موجب رونق بیشتر بنگاه اقتصادی شما میگردد.. پس ملکی را جهت خرید انتخاب کنید که حداکثر امکانات فوق را دارا باشد.

ISO
جستجو