1-800-987-654 admin@totalwptheme.com

مجتمع آرمان مشهد

مجتمع آرمان مشهد
  • اخبار
  • معرفی پروژه :

بر اساس آمار، برآورد زائران و مسافران مشهد مقدس برای سال ١٤٠٠، سی و یک میلیون نفر می باشد. یعنی در اوج سفرهای زیارتی ٥٨٠ هزار نفر برای هر شب و برای زمان های غیر زیارتی ٣٥٠ هزار نفر برای هر شب پیش بینی شده است.
بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) علاوه بر پراکندن عطر معنوی باعث توسعه و رونق روزافزون اقتصادی شهر مشهد شده است به نحوی که آن را تبدیل به بزرگترین قطب گردشگری معنوی کشور نموده است. بر همین اساس و دیگر فاکتورهایی که ضمن مطالعات دقیق کارشناسان مورد نظر بوده است ، شرکت ایرانیان اطلس بر آن شد تا پروژه ای فاخر ، ماندگار و باشکوه در مرکز معنوی ایران تعریف نماید.
مجتمع تجاری _ تفریحی _ اقامتی آرمان به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های در حال ساخت در بافت بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی می باشد که حدود ٥٠٠ متر با حرم فاصله دارد این مجتمع از جنوب به خیابان نواب و از سه طرف دیگر محدود به کوچه صفار شاهرودی است. فودکورت ( ( Food court) این مجتمع نیز با ارایه غذاهای متنوع با ظرفیتی حدود ١٣٠٠ نفر در روز نقش عمده ای برای ایجاد خاطره‌ای فراموش نشدنی در ذایقه مراجعان و مسافران ایفا خواهد نمود.
ورودی این مجتمع به گونه ای طراحی شده که در عین رعایت انسجام کلی، هر کاربری به صورتی مستقل به مراجعان و میهمانان خدمت می رساند. دربخش تجاری علاوه بر ایجاد تسهیلات خرید شامل یک تفرجگاه مرکزی (void)نیز می باشد که زینت این مجموعه به شمار می آید. این نکته در اغلب بناهای تجاری مورد غفلت واقع شده است. در این تفرجگاه علاوه بر جاذبه های بصری ویژه ، خدماتی از قبیل کافی شاپ ، فضاهای بازی کودکان و فضای سرگرمی بزرگسالان را فراهم آورده است. صخره ای عظیم همراه با آبشارها ، باغچه ها و گیاهان ، نمادی از بازگشت طبیعت به معماری را در این تفرجگاه تداعی می نماید. از دیگر ویژگی های این مجتمع برخورداری از چشم انداز زیبای حرم مطهر و موقعیت برجسته محل احداث آن است به نحوی که به اقصی نقاط شهر دسترسی آسان فراهم گردیده است. وجودفضاهای عمومی فراوان ، طراحی زیبا و متناسب با جوّ معنوی حرم مطهر ، حجم مهندسی جذاب، بهره مندی از مشاوران و مهندسان نام آشنا ، تنوع متراژ در هریک از کاربری ها ، سیستم نورپردازی متغییر هماهنگ با مناسبت ها و برخورداری از بیمه تضمین کیفیت ساختمان از سوی بیمه ایران و نهایتاً استفاده از مصالح و تجهیزات با کیفیت از دیگر برجستگی های این پروژه عظیم می باشد. این مجتمع با ارزش افزوده مناسب ، نقش عمده ای در تامین زایران و مجاوران حرم مطهر و تمامی شهر مقدس مشهد خواهد داشت و به دلیل دانش محور بودن، کیفیت عالی و سرعت بالای اجرا از سوی شهرداری منطقه ثامن به عنوان برترین پروژه سال ١٣٩١ برگزیده شده است.

  • ویژگی های پروژه :

مساحت زمین : ۱۰۵۳۵ متر مربع
تعداد طبقات : ۱۳ طبقه
زیر بنای کل : ۹۵۰۰۰ مترمربع
زیربناي تجاري : ۱۲۰۴۵ مترمربع
زیر بناي اقامتی : ۲۹۷۱۳ مترمربع
پارکينگ : ۴۲۹ واحد 
تعداد واحدها : ۳۴۴ واحد تجاری    ۲۹۰ واحد اقامتی   ۱۱۹ واحد مسکونی
سازنده : شرکت ستاره آرمان

تفرجگاه مرکزی مجتمع آرمان با طراحی شگرف و هنرمندانه خود ، علاوه بر چشم نوازی ،محیطی جهت تامل در مفاهیم ژرف نهفته در مجسمه های پیر خرد، بار هستی و ریحانه را برای اندیشمندان و صاحبدلان پدید آورده است.

  • Back To Top